Białoruś - Biuro turystyczne ELBA

Białoruś - Biuro turystyczne ELBA

Przejdź do treści

Menu główne:

Białoruś

Wycieczki > Aktualne wycieczki i wczasy


Wycieczka na Białoruś
 4-8.09.2019r. 

 

 
 
 
Ramowy program wycieczki:

1 dzień – 5:00 wyjazd z Poznania, przejazd do Grodna. Rozpoczęcie zwiedzania miasta: cerkiew św. Borysa i Gleba z XII w., kościół farny ojców Jezuitów z XVII w. (podobno najładniejszy kościół katolicki na Białorusi). Przejazd na nocleg, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu c.d. zwiedzania Grodna: Stary Zamek (siedziba Witolda i Stefana Batorego) i Nowy Zamek z XVIII w. (rezydencja Augusta III), dom Elizy Orzeszkowej i cmentarz, kościół Bernardynów, Wielka Synagoga. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.

3 dzień – po śniadaniu wyjazd do Lidy: zamek Giedymina z XIV w., kościół Podwyższenia Krzyża Pańskiego (barok wileński) i dalej przejazd do Iwie – /największe skupisko Tatarów, meczet drewniany z XIX w. i cmentarz muzułmański/. Dalej przejazd do Nowogródka - ruiny zamku książęcego, kościół farny Przemienienia Pańskiego, dworek Mickiewicza (pod miastem). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – śniadanie i wyjazd do Miru - zwiedzanie Zamku Radziwiłłów wpisanego na listę Unesco. Dalej przejazd w kierunku Baranowicze – kościół katolicki w stylu zakopiańskim, cerkwie Aleksandra Newskiego i  św. Niewiast Niosących Wonności. Przejazd  w okolicy Brześcia, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Brześcia - twierdzy brzeskiej i Cerkwi Św. Mikołaja. Po zwiedzaniu wyjazd w kierunku Polski. Powrót do Poznania w późnych godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

Koszt: 1230zł

Cena zawiera: transport autokarem, 4 noclegi w hotelu, 4 obiadokolacje, 4 śniadania, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie KL i NNW za granicą, przewodników miejskich i opiekę pilota na całej trasie wycieczki.

Biuro Elba 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego