Chorwacja - Biuro turystyczne ELBA

Chorwacja - Biuro turystyczne ELBA

Przejdź do treści

Menu główne:

Chorwacja

 Chorwacja
słynne miejsca i urokliwe zakątki
Aktualny termin wycieczki :
 
Tymczasowo brak terminu

Ramowy program wycieczki:
 

 
1 dzień
– rano wyjazd z Poznania i przejazd na nocleg do Czech. Po drodze krótkie zwiedzanie Brna - Plac Swobody, Wzgórze Katedralne z katedrą Piotra i Pawła. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
– po śniadaniu wyjazd w kierunku Chorwacji. Przejazd do hotelu nad morze w okolicy Trogiru. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  Po obiadokolacji wyjazd na zwiedzanie Trogiru.

3 dzień
– po śniadaniu wyjazd w kierunku Półwyspu Peljaśac. Po drodze zwiedzanie Splitu, największego miasta Dalmacji. Zwiedzanie  Pałacu Dioklecjana - jednej z najwspanialszych budowli z czasów imperium rzymskiego. Przyjazd piękną Riwierą Makarską do hotelu w Trpanj, na Pólwyspie Peljaśac, który ma 65 km długości i tylko 7 km w najszerszym miejscu, a zbocza okolicznych wzgórz porastają winorośle. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4 dzień
– odpoczynek nad morzem /śniadanie, obiad i kolacja w hotelu/.

5 dzień
– odpoczynek nad morzem /śniadanie, obiad i kolacja w hotelu/.

6 dzień
– po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Dubrownika nazywanego Perłą Adriatyku. Zwiedzanie  starówki, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami: wieżą zegarową, pięknym pałacem Sponza i kościołem św. Błażeja, patrona miasta. Po południu powrót do hotelu, odpoczynek nad morzem, kolacja, nocleg.

7 dzień
- odpoczynek nad morzem /śniadanie, obiad i kolacja w hotelu/. Dla chętnych po śniadaniu wycieczka statkiem na Korćulę - zwiedzanie miasteczka KORČULA, nazywanym Dubrownikiem w miniaturze. To jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w basenie Morza Śródziemnego, uważane za miejsce urodzenia wielkiego podróżnika Marco Polo. Spacer po mieście, m.in. mury obronne, katedra św. Marka z XV w. Powrót do hotelu na obiad, dalszy wypoczynek, kolacja, nocleg.

8 dzień
– po śniadaniu wyjazd do MEDUGORJE, miasteczka słynącego z objawień Matki Boskiej, do którego każdego roku przybywają tysiące pielgrzymów z całego świata. Zwiedzanie sanktuarium. Po południu powrót do hotelu, dalszy wypoczynek nad morzem, kolacja, nocleg.

9 dzień
– odpoczynek nad morzem /śniadanie, obiad i kolacja w hotelu/.

10 dzień
– po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich, najpiękniejszego i najbardziej znanego chorwackiego parku. Ten cud natury, słynie z 16 pięknych niedużych jezior powiązanych wieloma wodospadami. Dalej przejazd do Marija Bistrica – miejscowości położonej 32 km od Zagrzebia, w pobliżu Parku Krajobrazowego Medvednica.  Zwiedzanie najbardziej znanego chorwackiego sanktuarium. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień
– śniadanie, ok. południa wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Poznania w godzinach nocnych.

Ważne Informacjedokumenty :

Biuro Elba 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego