Kanał Elbląski i Kaliningrad - wrzesień 2020r. - Biuro turystyczne ELBA

Kanał Elbląski i Kaliningrad - wrzesień 2020r. - Biuro turystyczne ELBA

Przejdź do treści

Menu główne:

Kanał Elbląski i Kaliningrad - wrzesień 2020r.

 „Po wodzie i po trawie”
Kanał Elbląski i Kaliningrad  

9-12.09.2020


 

 

 
 
 
 
 
Ramowy program wycieczki:

1 dzień – 7:00 wyjazd z Poznania Rondo Rataje, przejazd do Elbląga i rozpoczęcie zwiedzania miasta: Stare Miasto, Ratusz, Katedra św. Mikołaja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzieńpo śniadaniu rejs statkiem po Kanale Elbląskim, który pokonuje różnicę wysokości  ponad 100 m. przy pomocy 5 pochylni oraz specjalnego wózka którym jest transportowany statek. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po wczesnym śniadaniu wyjazd do Kaliningradu /przejście graniczne Bezledy-Bagrationowsk/. Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania miasta: Katedra Immanuela Kanta, Bramy: Fryndlandzka, Królewska, Muzeum Bursztynu, miejskie fortyfikacje, Cerkiew Prawosławna, Plac Zwycięstwa, najładniejsze i jedyne ocalałe z wojny willowe osiedle - Amalienau, dzielnica portowa, Muzeum Okręt Podwodny, Muzeum Światowego Oceanu. Czas wolny na zakupy i spacer po mieście.
Powrót do Elbląga w godzinach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Waplewa Wielkiego,  gdzie zwiedzimy Pałac Sierakowskich. Pałac jest jednym z najcenniejszych zabytków polskiej kultury ziemiańskiej w północnej Polsce. Po zwiedzaniu wyjazd w kierunku Poznania. Przyjazd w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

Koszt: 725zł + ok. 1500 rubli /koszt biletów wstępu w Kaliningradzie/
Cena całkowita i zawiera: transport autokarem, 3 noclegi w hotelu, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
Biuro Elba 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego