Kaszuby - Biuro turystyczne ELBA

Kaszuby - Biuro turystyczne ELBA

Przejdź do treści

Menu główne:

Kaszuby

 Kaszuby
„Poznajemy Kaszuby”
Aktualny termin wycieczki :

09.06-12.06.2016

Ramowy program wycieczki:
 
1 dzień
– wyjazd z Poznania na Kaszuby o godz. 7:00. Przyjazd do Wdzydz Kiszewskich, zwiedzanie Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich – w którym zgromadzono ponad 40 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub. Dalej przejazd do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Przyjazd na nocleg do Rewy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 

2 dzień
– po śniadaniu wyjazd do Kartuz, zwiedzanie Kolegiaty Wniebowzięcia NMP z dachem w kształcie wieka trumny, najcenniejsza wizytówka przeszłości tego regionu, zwiedzanie muzeum kaszubskiego z zabytkami kultury materialnej i sztuki kaszubskiej. Następnie przejazd do muzeum ceramiki kaszubskiej w Chmielnie i dalej do Łeby /przejazd Melerami na ruchome wydmy, które są unikalną atrakcją turystyczną - ewenementem przyrodniczym  Słowińskiego Parku Narodowego. Powrót do Rewy, obiadokolacja, nocleg.
 

3 dzień
– śniadanie, następnie wyjazd na Półwysep Helski. HEL to stare, kaszubskie miasto portowe, w którym odwiedzimy Muzeum Rybołówstwa, Muzeum Obrony Wybrzeża oraz słynne helskie fokarium. Niewątpliwą atrakcją jest również latarnia morska. Po południu powrót do Rewy, obiadokolacja, nocleg.
 

4 dzień
– po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Szymbarku, zwiedzanie skansenu w którym poznamy historię, język i kulturę Kaszub oraz zobaczymy między innymi: dom do góry nogami, dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata i wiele innych atrakcji. Ok. godz. 20:00 powrót do Poznania i zakończenie wycieczki.

Ważne Informacjedokumenty :

Biuro Elba 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego