Paryż i Zamki - 2020r. - Biuro turystyczne ELBA

Paryż i Zamki - 2020r. - Biuro turystyczne ELBA

Przejdź do treści

Menu główne:

Paryż i Zamki - 2020r.

 „Na królewskich salonach Francji”
Paryż – Wersal – Zamki nad Loarą – Mont Saint Michel

16-23.04.2020
 

 

 Ramowy program wycieczki:

Dzień 1 – 5:00 rano wyjazd z Poznania, przejazd przez Niemcy do Aachen . Jeśli czas na to pozwoli, zwiedzimy Katedrę p.w. Św. Marii w Akwizgranie. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2 –  po śniadaniu wyjazd i przyjazd do Paryża w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie miasta: spacer po Montmartre - dzielnicy nocnego życia ze słynnym Placem Pigalle, niezliczonymi teatrami i kabaretami (m.in. Moulin Rouge), bazylika Sacre Coeur (która od końca XIX w. stała się symbolem paryskiej pobożności), Plac du Tertre. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Paryża - zaczniemy od Luwru ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej: między innymi Mona Liza, Wenus z Milo, Nike z Samotraki, następnie wyspa Cite - czyli najstarsza część miasta, gdzie znajduje się Katedra Notre Dame. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Paryża: wieża Eiffla - najsłynniejsza żelazna budowla Paryża, która od 1889 roku jest symbolem miasta.  Następnie spacer po Polach Elizejskich, najsłynniejszej alei świata. Wieczorem rejs statkiem po Sekwanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 – po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do  Wersalu - słynnego kompleksu pałacowo-ogrodowego stworzonego przez Ludwika XIV, między innymi Sala Lustrzana i apartamenty Madame de Pompadour. Następnie przejazd do doliny Loary słynącej z około 200 zamków wybudowanych nad jej brzegami. Zwiedzanie zamku Chambord-wspaniałe renesansowe dzieło króla Francji Franciszka I. Przejazd do hotelu,  obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 – po śniadaniu przejazd do renesansowego kompleksu zamkowego Amboise i dalej przejazd na wybrzeże Morza Północnego do malowniczo położonego klasztoru Mont Saint Michel, którego początki sięgają VIII wieku i mrocznych czasów średniowiecza.  Spacer krętymi uliczkami miasteczka (liczne sklepiki z pamiątkami, restauracje itp.) i zwiedzanie dawnego klasztoru benedyktynów. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 – śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Brukseli. Krótkie zwiedzanie miasta. Zobaczymy między innymi: uchodzący za najpiękniejszy rynek w Europie – Grand Palace z pięknym ratuszem, figurkę : „Siusiającego chłopca” – symbol stolicy Belgii.  

Dzień 8 – po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Poznania w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.
Koszt: 1820 zł + 80 euro /bilety wstępu do zwiedzanych obiektów + metro w Paryżu/.
Cena całkowita i zawiera: transport autokarem z pełnym wyposażeniem, 7 noclegów w hotelu, 6 obiadokolacji, 7 śniadań, opiekę pilota - przewodnika na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie KL i NNW za granicą, bilety wstępu na realizację programu.
Biuro Elba 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego