Petersburg - czerwiec 2020r. - Biuro turystyczne ELBA

Petersburg - czerwiec 2020r. - Biuro turystyczne ELBA

Przejdź do treści

Menu główne:

Petersburg - czerwiec 2020r.

 


 
Petersburg – Światowa Stolica Sztuki  
16-24.06.2020 

 

 Ramowy program wycieczki:

1 dzień – rano wyjazd z Poznania, przejazd do Starego Folwarku, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Tallina. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Tallina. Ok. 14:00 wyjazd z Tallina i przejazd do Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, wyjazd na zwiedzanie miasta – objazdówka z wieloma przystankami. Twierdza Pietropawłowska (zwiedzanie wewnątrz). Na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska - cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła, w której znajduje się grobowiec carów rosyjskich. Następnie Newski Prospekt – reprezentacyjna ulica miasta, czas wolny w centrum ( w tym czas na wymianę pieniędzy). Obiadokolacja w centrum, następnie przejazd do hotelu, nocleg.

5 dzień – śniadanie, a po nim spotkanie z przewodnikiem i wyjazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Po drodze   zwiedzimy  2- 3 ładne stacje metra linii czerwonej ( “Avtovo”, “ Narwskaja”), ogrody Peterhofa. Przejazd do Carskiego Sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, w tym słynnej Komnaty Bursztynowej. Na trasie obiadokolacja, powrót do miasta, po drodze -  przystanek przy  cerkwi Czesmieńskiej. Przejazd do hotelu, odpoczynek. O 23:00  nocna wycieczka „Białe noce - zwodzone mosty Petersburga”, podczas której będzie można zobaczyć wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Piotropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga. Ok. 2:00 w nocy powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na dalsze zwiedzanie. Wizyta w Ławrze św. Aleksandra Newskiego, rejs statkiem po kanałach i rzekach. Następnie zwiedzanie Soboru św. Izaaka. Czas wolny, obiadokolacja, wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień – śniadanie i po nim wyjazd z przewodnikiem na zwiedzanie. Na początek wizyta w Cerkwi Zbawiciela Na Krwi, a następnie zwiedzanie muzeum Ermitaż wraz z wystawą Impresjonistów – jednego z największych światowych zbiorów dzieł sztuki. Zobaczymy perły kolekcji Ermitażu – sale reprezentacyjne pałacu Zimowego, arcydzieła Leonardo da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Rubensa. Obiadokolacja, czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

8 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Rygi. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Rygi. Ok. 12:00 wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Poznania w późnych godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania w Petersburgu może ulec zmianie.
Koszt: 2750zł + 20euro /koszty programowe w Estonii i na Łotwie/.
Cena całkowita i zawiera: transport autokarem z pełnym wyposażeniem, 8 noclegów w hotelu, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, bilety wstępu na realizację programu, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, przewodnika miejskiego, ubezpieczenie KL i NNW za granicą.
Biuro Elba 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego