Pielgrzymki - Biuro turystyczne ELBA

Pielgrzymki - Biuro turystyczne ELBA

Przejdź do treści

Menu główne:

Pielgrzymki

Wycieczki
_________________________________________
 
Pielgrzymka
Sanktuaria Maryjne Francji   
 
Ramowy program:
 
1 dzień – o godz. 5:00 rano wyjazd z Poznania, przejazd tranzytowy przez Niemcy na nocleg w okolice Miluzy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 
2 dzień – po śniadaniu przejazd do Genewy, krótkie zwiedzanie: Katedra, zegar kwiatowy, najwyższa w Europie fontanna Jet d’Eau. Dalej przejazd do Lyonu:  katedra St.Jean z XII w ze słynnym zegarem astronomicznym, najstarsza część miasta Vieux Lyon, Bazylika. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
3 dzień -  po śniadaniu przejazd do miasteczka Ars koło Lyonu – miejsca związanego z życiem i działalnością św. Ojca Jana Vianney – patrona księży proboszczów i dalej do Paray-le-Monial – Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie w latach 1673-1675 Pan Jezus ukazał się św. Małgorzacie Marii Alacoque. Nocleg w okolicy Brive, obiadokolacja, nocleg.
 
4 dzień – śniadanie, wyjazd do Rocamadour, gdzie najważniejszym sanktuarium jest kościół Notre Dame, w którym znajduje się posążek Czarnej Madonny. Następnie przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 
5 dzień - śniadanie, całodzienny pobyt w Lourdes. Msza św. w Sanktuarium. Zwiedzanie Bazylik: Górna, Różańcowa, Podziemna Piusa X, Grota Masabielska, Droga Krzyżowa. Spacer po Lourdes śladami świętej Bernadetty: kościół parafialny, dom rodzinny, Ciemnica. Wieczorem udział w Różańcowej Procesji Światła. Obiadokolacja, nocleg.
 
6 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i  wyjazd do Albi, gdzie zwiedzimy gotycką Katedrę św. Cecylii. Dalej przejazd na słynny Pont du Gard, gdzie kręcono sceny do filmu Quo Vadis i przyjazd do Avignion. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 
7 dzień – śniadanie, zwiedzanie Avignion: Pałac Papieski i ogrody, słynny urwany most nad Rodanem, ratusz, katedra, średniowieczne mury miejskie. Następnie przejazd do La Salette, sanktuarium położonego wysoko w Alpach, nawiedzenie Sanktuarium Płaczącej Madonny. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w La Salette, obiadokolacja, nocleg.
 
8 dzień – po śniadaniu przejazd do Monaco, zwiedzanie : Pałac Grimaldich /z zewnątrz/, Katedra z Grobowcem Księżnej Grace, Casino w Monte Carlo. Przejazd na nocleg do hotelu na Wybrzeżu Liguryjskim, obiadokolacja, nocleg.
 
9 dzień – po śniadaniu wyjazd do Mediolanu, zwiedzanie miasta: monumentalna Katedra z białego marmuru, Santa Maria delle Grazie /Kościół NMP Łaskawej-Ostatnia Wieczerza Leonardo Da Vinci/, Pasaż Victora Emanuela z 1876 r., La Scala - teatr operowy numer jeden na świecie. Przejazd na nocleg nad Jezioro Garda, obiadokolacja, nocleg.
 
10 dzień – całodniowy wypoczynek nad Jeziorem Garda. Śniadanie i obiadokolacja w hotelu.
 
11 dzień – po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski, powrót do Poznania w godzinach wieczornych i zakończenie pielgrzymki.
 
_________________________________________
 
Pielgrzymka do Rzymu
w hołdzie Janowi Pawłowi II   
 
Ramowy program:
 
1 dzień – przejazd na nocleg w okolice Tarvisio

2 dzień – przejazd do Asyżu – zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka oraz Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej

3 dzień – przejazd do Rzymu; pobyt na Watykanie – nawiedzenie Grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, zwiedzanie Placu i Bazyliki Św. Piotra

4 dzień – zwiedzanie Rzymu: Bazylika Św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylika Matki Boskiej Większej, pieszy spacer po antycznym Rzymie od Koloseum przez Forum Romanum, Kapitol do Placu Weneckiego, spacer od Placu Weneckiego przez Plac Navona, Panteon, Fontannę di Trevi do Schodów Hiszpańskich

5 dzień – śniadanie; przejazd na Monte Cassino – zwiedzanie Klasztoru i Bazyliki Św. Benedykta, pobyt na Cmentarzu Żołnierzy Polskich

6 dzień – śniadanie; przejazd do Wenecji – zwiedzanie miasta: Plac i Bazylika Św. Marka, Dzwonnica, Pałac Dożów ( z zewnątrz ), Most Rialto, Most Westchnień

7 dzień – wyjazd w kierunku Polski; w godzinach nocnych powrót
 
_________________________________________
 
Pielgrzymka
Sanktuaria Maryjne Europy  
 
Ramowy program:
 
1 dzień – przejazd na nocleg w okolice Pilzna

2 dzień – przyjazd na nocleg w okolice Lyonu

3 dzień – przejazd do Avignon; zwiedzanie miasta – Katedra Notre Dame, Wzgórze i Ogrody Papieskie, Most St. Benezet; przejazd na nocleg w okolice Barcelony

4 dzień – zwiedzanie Barcelony – Katedra św. Eulalii, Sagrada Familia, Wzgórze Montjuic, Las Ramblas; przejazd do Montserrat – pobyt w Sanktuarium

5 dzień – przejazd do Saragossy; zwiedzanie miasta – Katedra Najświętszej Marii Panny

6 dzień – zwiedzanie Madrytu – Katedra, Pałac Królewski, Plac Mayor, Plac Słońca

7 dzień – przejazd do Fatimy

8 dzień – pobyt w Sanktuarium w Fatimie

9 dzień – przejazd do Salamanki – zwiedzanie miasta – Katedra, Uniwersytet

10 dzień – przejazd do Lourdes- udział w wieczornej Procesji Różańcowej ze Świecami

11 dzień – Msza Św. w Sanktuarium; zwiedzanie – Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańca Świętego, Krypta, Bazylika Piusa X, udział w Drodze Krzyżowej, możliwość kąpieli w cudownej wodzie

12 dzień – przejazd do Carcassone – spacer po jednym z największych, zachowanych miast średniowiecznej Europy

13 dzień – przejazd do La Salette – pobyt w Sanktuarium

14 dzień – przejazd na nocleg w ok. Strasbourga

15 dzień – przejazd do Altotting – pobyt w Sanktuarium, przejazd na nocleg w okolice Pilzna

16 dzień – w godzinach wieczornych powrót do Poznania
 
_________________________________________
 
Pielgrzymka
Sanktuaria Maryjne Francji  
 
Ramowy program:
 

1 dzień – wcześnie rano wyjazd; przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię w okolicy Udine

2 dzień – przejazd do Asyżu – zwiedzanie: Bazylika Św. Franciszka, Bazylika Matki Boskiej Anielskiej

3 dzień – śniadanie; przejazd do Rzymu; pobyt na Watykanie – zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra, nawiedzenie Grobu Ojca Świętego Jana Pawła II

4 dzień – cd. zwiedzania Rzymu: Katakumby, spacer od placu Navona przez Panteon, Fontannę di Trevi do Schodów Hiszpańskich, Bazylika Matki Boskiej Większej, spacer po antycznym Rzymie od Coloseum przez Forum Romanum, Kapitol do Placu Weneckiego

5 dzień – cd. zwiedzania Rzymu: udział w Audiencji Generalnej (w przypadku obecności Papieża w Rzymie),
cdn…

_________________________________________
 
Pielgrzymka
Sanktuaria Maryjne Francji
i nie tylko ...
 
Ramowy program:
 
1 dzień – wyjazd z Poznania; przejazd przez Polskę, Niemcy

2 dzień – przyjazd na nocleg w ok. Lyon

3 dzień – przejazd do Lourdes; udział w Procesji Różańcowej ze świecami;

4 dzień – Msza Święta w Sanktuarium, zwiedzanie: Bazyliki Niepokalanego Poczęcia Bazyliki Różańca Świętego, Krypty, Bazyliki Piusa X, udział w Drodze Krzyżowej, możliwość kąpieli w cudownej wodzie

5 dzień – przejazd do Carcassone – spacer po jednym z największych dobrze zachowanych miast średniowiecznej Europy

6 dzień – zwiedzanie Avignion: Katedra Notre Dame, Wzgórze i Ogrody Papieskie, Most St. Benezet; przejazd do La Salette – pobyt w Sanktuarium

7dzień – przejazd na nocleg w okolice Strasbourga

8 dzień – wyjazd w kierunku Polski

9 dzień – w godzinach przedpołudniowych powrót do Poznania

 
_________________________________________
 
Pielgrzymka
Pielgrzymka do Włoch
 
Ramowy program:
 
Pielgrzymka do Włoch 27.05. – 06.06.2017r.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
– o godz. 05:00 wyjazd z Janowca i przejazd tranzytowy przez Czechy i Austrie do Graz.
2 dzień
– po śniadaniu przejazd na Punta Sabbioni i rejs do Wenecji - zwiedzanie miasta: Plac i Bazylika Św. Marka, Dzwonnica, Pałac Dożów ( z zewnątrz), Most Rialto, Most Westchnień. Wieczorem przejazd do Lido di Jesolo, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
– śniadanie i wyjazd do Padwy, słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie studiowali Kopernik i Kochanowski. Miasto związane jest z życiem i działalnością św. Antoniego. Wizyta w bazylice św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego. Spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Dalej przejazd w okolice Asyżu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień
– po śniadaniu zwiedzanie Asyżu : Bazylika Matki Boskiej Anielskiej,  Bazylika św. Franciszka, Bazylika św. Klary. Następnie przejazd do Rzymu i rozpoczęcie zwiedzania. Wieczorem przejazd na  obiadokolację i nocleg.
5 dzień
– śniadanie, c.d. zwiedzania Rzymu
6 dzień
– śniadanie, c.d. zwiedzania Rzymu
7 dzień
– po śniadaniu wyjazd na Monte Cassino –  zwiedzanie Klasztoru i Bazyliki Św. Benedykta; pobyt na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Następnie przejazd do Pompei - zwiedzanie antycznego miasto zasypanego przez popiół podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w 79 r  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień
– śniadanie i wyjazd do San Giovani Rotondo - miejsca, gdzie żył i zmarł św. Ojciec Pio (grób, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
9 dzień
– po śniadaniu przejazd do Loreto, nawiedzenie Bazyliki Loretańskiej z Domkiem Św. Rodziny z Nazaretu. Przejazd do Rimini, obiadokolacja, nocleg.
10 dzień
– śniadanie i wyjazd do Rawenny gdzie zwiedzimy kościół San Vitale oraz zobaczymy najpiękniejsze wczesnochrześcijańskie mozaiki .Przejazd do Lido di Jesolo, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.
11 dzień
– po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Janowca w godzinach nocnych i zakończenie wycieczki.

Koszt: 2380zł + 100euro
Cena całkowita i zawiera: transport autokarem z pełnym wyposażeniem, 10 noclegów, 10 śniadań, 10 obiadokolacji, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłatę klimatyczną, opiekę pilota-przewodnika na całej trasie wycieczki, przewodników miejskich, ubezpieczenie KL i NNW za granicą.

_________________________________________
 
Pielgrzymka
Pielgrzymka do Włoch II
 
Ramowy program:
 

1 dzień – wyjazd z Poznania; przejazd przez Polskę, Czechy na nocleg w okolicy Brna;

2 dzień – przejazd przez Austrię do Włoch; przyjazd do Wenecji; zwiedzanie miasta: Plac i Bazylika Św. Marka, Dzwonnica, Pałac Dożów ( z zewnątrz), Most Rialto, Most Westchnień

3 dzień – przejazd do Loreto; pobyt w Sanktuarium i na Cmentarzu Żołnierzy Polskich; przejazd do Lanciano – miejsce Cudu Eucharystycznego

4 dzień – wycieczka do Monte S. Angelo; zwiedzanie średniowiecznej dzielnicy miasta, kościół Michała Archanioła; przejazd do San Giovanni Rotondo – pobyt w miejscu działalności i spoczynku Świętego Ojca Pio

5 dzień – przejazd na Monte Cassino; zwiedzanie Klasztoru i Bazyliki Św. Benedykta; pobyt na Cmentarzu Żołnierzy Polskich

6 dzień – zwiedzanie Rzymu: Plac i Bazylika Św. Piotra, spacer po antycznym Rzymie od Coloseum przez Forum Romanum, Capitol do Placu Weneckiego, Bazylika Św. Jana na Lateranie, Święte Schody; /nocleg/;

7 dzień – udział w Audiencji Generalnej; cd. zwiedzania Rzymu: Bazylika Matki Boskiej Większej, spacer od Placu Navona przez Panteon, Fontannę di Trevi do Schodów Hiszpańskich

8 dzień – przejazd do Asyżu; zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka i Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej

9 dzień – przejazd do Padwy; zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego

10 dzień – wyjazd w kierunku Polski, w godzinach wieczornych powrót do Poznania
_________________________________________
 
Pielgrzymka
Pielgrzymka do Medjugorie
 
Ramowy program:
 

1 dzień – rano wyjazd ; przejazd na nocleg w ok.Brna

2 dzień – przejazd przez Austrię, Słowenię do Medjugorje;

3 – 4 dzień – pobyt w Medjugorie – udział w modlitwie różańcowej, Msza Święta, Droga Krzyżowa na Górze Kriżowac, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrodo, czas na indywidualną modlitwę

5 dzień – całodniowy wyjazd do Dubrownika – zwiedzanie miasta określanego mianem„ Perły Adriatyku”: Stare Miasto”, umocnienia miejskie z bramami i basztami, Kościół Św. Błażeja, Klasztor Dominikanów, Studnia Św. Onufrego, Pomnik Rolanda

6 dzień – wyjazd do Mostaru – zwiedzanie miasta łączącego Orient i Europę: symboliczny kamienny most, Stare Miasto, zabytkowa uliczka Kujundżiluk

7 dzień – przejazd do Plitvic – spacer po Plitvickim Parku Narodowym

8 dzień – przejazd na nocleg w ok. Brna

9 dzień – przejazd do Poznania
_________________________________________
 
Pielgrzymka
Pielgrzymka na Litwę
 
Ramowy program:
 

1 dzień – przejazd do Niepokalanowa, krótki pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i Św. Maksymiliana Marii Kolbego; przejazd na nocleg w okolice Suwałk

2 dzień – przejazd do Kowna zwiedzanie miasta: ruiny zamku koweńskiego, kościół Św. Jerzego, Rynek, Ratusz, Gimnazjum Jezuickie (z zewnątrz); przejazd do Szydłowa– zwiedzanie Bazyliki z Cudownym Obrazem Matki Boskiej, przejazd na Górę Krzyży w Szawlach; przejazd na nocleg do Wilna

3 dzień – zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rossie, Ostra Brama, Cerkiew Ducha Świętego, kościół Św. Kazimierza ( relikwie Św. Andrzeja Boboli ), Ratusz, kościół Św. Ducha z obrazem Jezu Ufam Tobie w kaplicy Miłosierdzia Bożego,
cdn.
_________________________________________
 
Pielgrzymka
Pielgrzymka do Szkocji
 
Ramowy program:
 

1 dzień – ok. 1:00 wyjazd sprzed Kościoła, przejazd tranzytowy przez Niemcy do Amsterdamu, krótkie zwiedzanie miasta. Następnie zaokrętowanie i nocna przeprawa promowa do Szkocji.
2 dzień – o 9:00 rano przypłynięcie do Newcastle upon Tyne, zwiedzanie ruin opactwa Melrose Abbey, które jest miejscem pochówku serca króla Szkocji Roberta Brucea, dalej przejazd do Edynburga. Zwiedzanie stolicy Szkocji : Katedra św. Idziego, Królewska Mila, Zamek. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – po śniadaniu przejazd na zwiedzanie jednego z najpiękniejszych kościołów Szkocji - Opactwa Dunfermline ikony szkockiej architektury, dalej przejazd na północ przez malowniczy region Pitlochry do typowej, szkockiej destylarni, aby poznać tajniki tradycyjnej sztuki destylacji wybornej single malt whisky.  Przejazd przez góry Grampian do Invernes. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień – po śniadaniu przejazd wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, poznanie historii słynnego potwora, rejs statkiem po jeziorze do ruin zamku Urquart Castle. Dalej przejazd przez Glencoe – przepiękną „dolinę łez” będącą wizytówką Szkocji na wyspę Isole of Mull. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień – po śniadaniu przeprawa z wyspy Mull na Ionę. Iona - cel pielgrzymek od ponad 1400 lat, miejsce znaczone Wysokimi Krzyżami, gdzie św. Kolumba rozpoczął
w 563 roku misję ewangelizacji Szkocji. Zwiedzanie katedry i pozostałości opactwa
Augustianek, przejazd do Glasgow. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Glasgow – największego miasta Szkocji: wspaniała Katedra św. Mungo, George Square – reprezentacyjny plac miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem. Następnie przejazd do Carfin zwanego „Szkockim Lourdes”, gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne. Wieczorem powrót do hotelu w Glasgow, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień – po śniadaniu przejazd do Stratford-upon-Avon, zwiedzanie miasta narodzin i śmierci Wiliama Szekspira. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień – śniadanie, wyjazd do Canterbury miasta będącego siedzibą arcybiskupstwa. Zwiedzanie Katedry wpisanej do księgi Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po południu przejazd do Dover, przeprawa euro tunelem lub promem do Francji. Przejazd do Brugii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
9 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie Brugii zwanej „Wenecją północy” – zwiedzanie miasta /Bazylika Przenajświętszej Krwi, Plac Markt/. Ok. 14:00 wyjazd w kierunku Polski.
10 dzień – przyjazd do Poznania ok.2:00 w nocy i zakończenie pielgrzymki.

Biuro Elba 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego