Portugalia-Hiszpania 2020r. - Biuro turystyczne ELBA

Portugalia-Hiszpania 2020r. - Biuro turystyczne ELBA

Przejdź do treści

Menu główne:

Portugalia-Hiszpania 2020r.

 


„Na porto do Porto”   
Wycieczka objazdowa do Portugalii i Hiszpanii   

21.09-03.10.2020r.


 

 

 
 
 
 Ramowy program wycieczki:

1 dzień – 1:00 wyjazd z Poznania, przejazd tranzytowy przez Niemcy do Lyonu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu wyjazd w kierunku Hiszpanii. Przyjazd po południu do Callei, zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – śniadanie, przejazd do Saragossy gdzie rozpoczniemy zwiedzanie miasta: most rzymski, sanktuarium maryjne z Bazyliką Santa Maria del Pilar oraz Aljaferię z pałacem królów mauretańskich. W godzinach popołudniowych przejazd na nocleg w okolicach Madrytu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.   

4 dzień – po śniadaniu zwiedzanie stolicy Hiszpanii Madrytu, gdzie zobaczymy: Plaza Mayor ze statuą króla Filipa II, Pałac Królewski, Stare Miasto, Muzeum El Prado. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Porto, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii słynącego z wina Porto – degustacja w jednej z wytwórni win porto. Zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira (najbardziej typowego i malowniczego miejsce w Porto), Igreja de São Francisco - kościół świętego Franciszka i Sé Catedral. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie: Tomar - miasto założone w 1157 roku przez Templariuszy. Zwiedzania zespołu klasztornego Convento de Cristo, wpisanego na listę UNESCO. Następnie przejazd do Fatimy. Nawiedzenie sanktuarium: Bazylika + Kaplica Objawień. Na koniec postój w miejscowości Batalha - slynnego z Klasztoru Santa Maria da Vitória- gotyckiego arcydzieła, i jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do hotelu w Figueria da Foz, kurortu położonego przy ujściu rzeki Mondego do oceanu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – śniadanie, Przejazd do Nazare -malowniczej wioski rybackiej nad samym oceanem, słynącej z punktu widokowego Sitio. Następnie udamy się do Obidos uroczego portugalskiego białego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami, które tradycyjnie było ofiarowywane królowym w prezencie ślubnym a dziś jest mekką artystów i odbywa się tu festiwal czekolady. Degustacja lokalnego przysmaku - wiśniówki w filiżaneczkach z czekolady. Następnie przejazd do Sintry (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO) i jest jednym z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Lizbony, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu zwiedzanie stolicy Portugalii Lizbony: dzielnice Baixa i Alfama, misterna konstrukcja windy św. Justyny, słynny deptak Rua Augusta, katedra, Zamek św. Jerzego i jeden z najpiękniejszych punktów widokowych Lizbony, dalej dzielnica Belem z klasztorem Hieronimitów (UNESCO), wieżą Belem, różą wiatrów oraz pomnikiem odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – śniadanie, przejazd do Sewilli stolicy Andaluzji i zwiedzanie miasta: Katedra z wieżą La Giralda, Stare Miasto - Santa Cruz, Plac Hiszpański. Przejazd na nocleg w okolicy Grenady. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Granady położonej u podnóża Sierra Nevada, zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień – śniadanie, przejazd do Walencji, spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień – po śniadaniu przejazd do Lyonu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

13 dzień – po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do Poznania w późnych godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

Koszt: 3300zł + 120euro /bilety na realizację programu, przewodnicy, klimatyczne/
Cena całkowita i zawiera: transport autokarem, 12 noclegów w hotelu, 12 śniadań, 11 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW za granicą, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejskich, pilota-przewodnika na całej trasie wycieczki.
Biuro Elba 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego