Rzym bez tajemnic - Biuro turystyczne ELBA

Rzym bez tajemnic - Biuro turystyczne ELBA

Przejdź do treści

Menu główne:

Rzym bez tajemnic

Wycieczki > Aktualne wycieczki i wczasy
 

 

 
 
 
Ramowy program wycieczki:
 

1 dzień /sobota/– o godz. 18:00 wyjazd z Poznania, przejazd tranzytowy przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień /niedziela/ – przyjazd do Lido di Jesolo nad Adriatykiem ok. godz. 10:00. Zakwaterowanie w hotelu, następnie dla chętnych przejazd na Punta Sabbioni i rejs do Wenecji - zwiedzanie miasta: Plac i Bazylika Św. Marka, Dzwonnica, Pałac Dożów ( z zewnątrz), Most Rialto, Most Westchnień. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień /poniedziałek/– po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do  Orivieto, etruskiego miasteczka położonego na szczycie wulkanicznego wzgórza. Wjazd kolejką na wzgórze, spacer na plac katedralny z przepiękną fasadą świątyni, odwiedzimy gotycką katedrę, Kaplicę Korporału z relikwią Cudu Bolseńskiego. Przejazd do Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień /wtorek/ – śniadanie i wyjazd  na zwiedzanie Rzymu: spacer rozpoczniemy od  najpiękniejszych placów Wiecznego Miasta: barokowy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiume, Piazza Rotonda z Panteonem – antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela, dalej Piazza di Trevi  z monumentalną fontanną di Trevi. Spacer zakończymy przy słynnych Schodach Hiszpańskich, znanych także z pokazów mody. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień /środa/ – po śniadaniu wyjazd do Watykanu na audiencję generalną (przy pobycie Ojca Świętego w Rzymie). Zwiedzanie placu i wnętrza Bazyliki św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie i zakupy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień /czwartek/ – śniadanie i po nim wyjazd na dalsze zwiedzanie Rzymu: Usta Prawdy, plac Wenecki, Kapitol, dalej  Forum Romanum i Koloseum. Wizyta w bazylice św. Jana na Lateranie, jednej z pierwszych siedzib papieskich i Święte Schody, znane również jako Schody Piłata. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień /piątek/ – po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka i Bazyliki św. Klary. Następnie przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu w Lido di Jesolo.

8 dzień /sobota/ – śniadanie, dalej wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Polski. Po drodze zakupy we włoskim centrum handlowym. Przyjazd do Poznania ok. 2:00 w nocy z soboty na niedzielę i zakończenie wycieczki.Koszt: 1390 zł + 60 euro

Cena całkowita i zawiera: transport autokarem, 6 noclegów w hotelu /2 w Lido di Jesolo, 4 w Rzymie/, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, bilety wstępu na realizację programu zwiedzania,
ubezpieczenie KL i NNW za granicą, przewodnika miejskiego w Rzymie, opiekę pilota na całej trasie wycieczki. Cena nie obejmuje napoi do obiadokolacji.


Biuro Elba 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego