Szkocja z Hebrydami - Biuro turystyczne ELBA

Szkocja z Hebrydami - Biuro turystyczne ELBA

Przejdź do treści

Menu główne:

Szkocja z Hebrydami

Wycieczki > Aktualne wycieczki i wczasy


Szkocja z Hebrydami
 10.05.-18.05.2019r. 

 

 
 
 
Ramowy program wycieczki:

1 dzień – ok. 1:00 wyjazd z Poznania, przejazd tranzytowy przez Niemcy do Amsterdamu, krótkie zwiedzanie miasta. Następnie zaokrętowanie i nocna przeprawa promowa do Szkocji.

2 dzień – o 9:00 rano przypłynięcie do Newcastle upon Tyne, zwiedzanie ruin opactwa Melrose Abbey, które jest miejscem pochówku serca króla Szkocji Roberta Brucea, dalej przejazd do Edynburga. Zwiedzanie stolicy Szkocji : Katedra św. Idziego, Królewska Mila, Zamek. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Stirling – miasta zbudowanego wokół leżącego na wulkanicznej skale zamku Stirling Castle będącego świadkiem wielu wspaniałych i dramatycznych wydarzeń z historii Szkocji , dalej przejazd na północ przez malowniczy region Pitlochry do typowej, szkockiej destylarni, aby poznać tajniki tradycyjnej sztuki destylacji wybornej single malt whisky.  Przejazd przez góry Grampian do Invernes największego miasta w północnej, górskiej części Szkocji . Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, poznanie historii słynnego potwora, rejs statkiem po jeziorze do ruin zamku Urquart Castle. Dalej przejazd przez Glencoe – przepiękną „dolinę łez” będącą wizytówką Szkocji na wyspę Isole of Mull. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przeprawa z wyspy Mull na Ionę. Iona - miejsce znaczone Wysokimi Krzyżami, gdzie św. Kolumba rozpoczął w 563 roku misję ewangelizacji Szkocji. Zwiedzanie katedry i pozostałości opactwa Augustianek, przejazd do Glasgow. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Glasgow – największego miasta Szkocji: wspaniała Katedra św. Mungo, George Square – reprezentacyjny plac miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem. Wieczorem powrót do hotelu w Glasgow, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Stratford-upon-Avon, zwiedzanie miasta narodzin i śmierci Wiliama Szekspira. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – śniadanie, wyjazd do Canterbury miasta będącego siedzibą arcybiskupstwa. Zwiedzanie Katedry wpisanej do księgi Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po południu przejazd do Dover, przeprawa euro tunelem do Francji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Polski.

Koszt: 2790 zł + 80 funtów

Cena całkowita i zawiera: transport autokarem, przeprawę eurotunelem, przeprawę promową z Amsterdamu do Newcastle /kajuty + obiadokolacja + śniadanie na promie/, 6 noclegów w Szkocji, 1 nocleg w Belgii, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, opiekę pilota, przewodnika miejskiego, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie KL i NNW za granicą.

Biuro Elba 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego